Kominek ceramiczny czy to obowiązująca tradycja czy nowy trend?


Z pewnością każdy klient, który brał pod uwagę zakup kominka wolnostojącego, chciał mieć urządzenie unikatowe i całkowicie wyjątkowe.  W przeszłości, praktycznie w każdym domu znajdował się piękny piec kaflowy. Dlatego też większość z nas utożsamia piec ceramiczny dokładnie z klasycznym piecykiem kominkowym.

Dla większości z nas tradycja jest ważną częścią tożsamości, którą buduje każda rodzina. Za pewne jest to głównym powodem faktu, iż jeżeli pragniemy okazać swoje uszanowanie przeszłości, kupujemy kominki ceramiczne, które nawiązują budową do klasycznych wzorów, tak dobrze pamiętanych z rodzinnych domów naszych przodków. Coraz większą popularność zyskują także kominki ceramiczne o unikatowych, nigdzie niespotykanych wzorach. Łatwo się domyślić iż ceramika to doskonały materiał akumulacyjny, co jest powodem jego częstego zastosowania  przy budowie nowoczesnych piecy kominkowych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów akumulacyjnych pozwala bardzo skutecznie przekazywać energię cieplną do otoczenia.

KRÓTKA GENEZA KOMINKA
Powstanie kominka należy bezpośrednio łączyć z czerwoną gliną – czyli materiałem z którego budowano pierwsze piece. Dzieje pieców jest nierozerwalnie powiązana z działalnością pierwszych garncarzy, bowiem ich praca była powiązana z tworzeniem ceramiki. Sam proces powstawania ceramiki i jej wypalania był udoskonalany przez pokolenia. Przedmioty codziennego użytku tworzone z tego surowca, który zazwyczaj wydobywanego lokalnie, używano praktycznie w większości dziedzin życia, co wpływało na o rozwój rzemiosła na danych terenach. To właśnie  Europa może pochwalić się wielką tradycją obejmującą ceramikę, oraz proces jej powstawania i używania.
Miłość od pierwszego wejrzenia -  takie uczucie może powiązać nie tylko parę ludzi, ale także, może nas ogarnąć w chwili gdy pierwszy raz spotkamy się z kominkami ceramicznymi. Ogromna ilość kształtów i nowinek technicznych w powiązaniu z najnowszą technologią sprawią, iż nie pozostajemy obojętni wobec tych produktów.
Szerokie przeszklenia drzwiczek ukazujące piękną panoramę ognia potrafią fascynować oraz co najważniejsze wydajnie ogrzewać w czasie długich zimowych wieczorów spędzanych z bliskimi. Spokój, relaks i bezpieczeństwo – wszystko to czujemy we wnętrzu, w którym został zamontowany kominek. Przeglądając bogaty asortyment kominków można spostrzec,  iż niezależnie od gustu, każdy jest w stanie odnaleźć coś wyjątkowego i unikalnego, doskonale pasującego do  stylu wnętrz we własnym domu. Jednak zalety wizualne to nie wszystko – śliczne, ręcznie malowane kafle doskonale akumulują  ciepło oraz posiadają swój naturalny urok. Poza specyficznym, ponadczasowym wyglądem kominki kaflowe są także szalenie uniwersalne w znaczeniu używanych obecnie paliw. Asortyment obejmuje kominki opalane  drewnem, brykietem czy też pelletem. Decyzja o rodzaju paliwa jakie będziemy używać, to niewątpliwie pierwszy krok na drodze do podjęcia dobrej decyzji przy wyborze kominka.

Oferta piecy, ich bogata kolorystyka oraz śliczne malowidła  doskonale wpasowują się do każdego stylu i charakteru  pomieszczenia – czy jest to styl klasyczny czy nowoczesny. Ciężko  wymarzyć sobie zmysłowe,  romantyczne pomieszczenie bez kominka, który je będzie ogrzewał, a przy którym swoje miejsce znajdzie para zakochanych. Piec kominkowy natomiast montujemy w salonie, korytarzu, kuchni, czy też w sypialni. O zmysłowym stylu kominka decydują zazwyczaj wszelkie dodatki oraz styl wnętrza, które mu towarzyszy. Często jest on komponowany z  rodzinną kolekcją np przykład ceramiki czy też w przypadku gdy ktoś lubi militaria – broni palnej.
W przypadku gdy szukamy unikatowych wzorów,  nasz wybór często pada na nowoczesne kominki ceramiczne. Osoby pragnące pokazać swoją wyjątkowość,  szukają unikatowych drobiazgów  tworzących klimat domu czy też mieszkania. Przez z tak rozumiane   wymagania stawiane w kwestii wystroju często szukamy na rynku  piecy kominkowych – wyjątkowych myśli i nowinek technicznych. Spotykając się z różnorodnymi przykładami różnych,  losowych producentów, często jesteśmy zawiedzeni banalnością wzorów. Dochodzimy do chwili, kiedy w końcu zadamy sobie pytanie: gdzie są producenci, którzy posiadają lata tradycji, doświadczenia, gdzie jest  unikalny wygląd, doskonały do zaprojektowanego pomieszczenia? Zważywszy na fakt, że Polska jest krajem dość często traktowanym przez największych producentów po macoszemu, podjęliśmy decyzję o zapełnieniu tej luki przez prezentacje jednych z najbardziej prestiżowych producentów kominków.
Rozsądne firmy, które zauważają potrzeby dynamicznie zmieniających się następnych pokoleń Polaków, wzbogacają swoją ofertę o unikatowe pod względem nie tylko wizualnym produkty.

Pewnym jest iż, kominki ceramiczne są produktami z najwyższej półki, bardzo często są one produkowane tylko na specjalne zamówienie klienta. Nie znajdziemy tutaj ogólnodostępnych modeli jakie spotykamy na polskim rynku podczas sprzedaży w sieci supermarketów. Wyjątkowy design w połączeniu z unikalnym zdobnictwem kominka to skutek lat ciężkiej pracy rzemieślników – artystów, którzy użyli swojego talentu, aby spełnić najbardziej wyszukane oczekiwania klientów. Designerską stylistykę czujemy prawie w każdym szczególe urządzenia. Jest to jednym z powodów, iż do grona naszych klientów należą osoby o specyficznych potrzebach w kwestii  sposobu wykończenia pomieszczenia w którym spędzą wolny czas, z bliskimi i rodziną.

Mocne powiązanie z tradycją i uwielbienie klasycznych modeli nie jest utrudnieniem przy wdrożeniu nowoczesnych innowacji technologicznych dla urządzeń najnowszej generacji. To powiązanie  tradycji i nowoczesności które zachodzi bardzo dobrze. Kominki ceramiczne buduje się w zgodzie z rzemieślniczą tradycją, a  użycie  specjalnie skonstruowanych maszyn gwarantuje nowoczesność w zakresie funkcjonalności, oraz wysokich standardów bezpieczeństwa. Jest to powodem, iż masywne kominki z żeliwa lub stali zostały wyposażone w specjalne części ogniotrwałe. Piece te korzystają z wymuszonej cyrkulacji ciepła,  która powstaje na skutek działania wentylatora elektrycznego. Sterowanie procesem obiegu powietrza zachodzi przy użyciu pilota zdalnego sterowania, co zapewnia wysoki komfort użytkowania i upraszcza sam proces ogrzewania wnętrza. Pragniemy zwrócić  także uwagę na konstrukcję drzwi wykonywanych z mosiądzu i  szkła ceramicznego, gdyż taka ich budowa świadczy o wysokiej jakości produktu i jego solidnej budowie.

Piec to nie tylko źródło ciepła, jest także urządzeniem, które znacząco wpływa na klimat panujący w pomieszczeniu, w którym został zamontowany. Oprócz tego kominek zawiera specjalny system podwójnego spalania, co pozwala mu osiągnąć wydajność rzędu   75-87%, przy emisji tlenku węgla do atmosfery na poziomie ok. 0,1%. Piece o takiej sprawności pozwalają nam radować się nie tylko z zalet wizualnych i jakości wykonania, lecz również z faktu, iż w całości zużywają dostarczany opał, przemieniając go na energię cieplną. Urządzenia grzewcze muszą być testowane w warunkach laboratoryjnych oraz posiadać certyfikaty, które świadczą, iż spełniają bardzo surowe normy w zakresie  ochrony środowiska.
Oczywiście sam wybór kominka, którego mają Państwo dokonać,  lepiej dobrze przemyśleć,  aby w przyszłości  nie żałować podjętej decyzji.

, , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)