Archiwum dla kategorii Ogrzewanie

Kominek ceramiczny czy to obowiązująca tradycja czy nowy trend?

Z pewnością każdy klient, który brał pod uwagę zakup kominka wolnostojącego, chciał mieć urządzenie unikatowe i całkowicie wyjątkowe.  W przeszłości, praktycznie w każdym domu znajdował się piękny piec kaflowy. Dlatego też większość z nas utożsamia piec ceramiczny dokładnie z klasycznym piecykiem kominkowym.

Dla większości z nas tradycja jest ważną częścią tożsamości, którą buduje każda rodzina. Za pewne jest to głównym powodem faktu, iż jeżeli pragniemy okazać swoje uszanowanie przeszłości, kupujemy kominki ceramiczne, które nawiązują budową do klasycznych wzorów, tak dobrze pamiętanych z rodzinnych domów naszych przodków. Coraz większą popularność zyskują także kominki ceramiczne o unikatowych, nigdzie niespotykanych wzorach. Łatwo się domyślić iż ceramika to doskonały materiał akumulacyjny, co jest powodem jego częstego zastosowania  przy budowie nowoczesnych piecy kominkowych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów akumulacyjnych pozwala bardzo skutecznie przekazywać energię cieplną do otoczenia. Czytaj reszte tego wpisu »

, , , , ,

Brak komentarzy

Piec kaflowy Hannover

Piec kaflowy  Hannover to premierowy produkt znanej niemieckiej marki „Stoger”. Piec wolnostojący Hannover swoim wyglądem przypomina dawne tradycyjne piece kaflowe.

W szerokiej gamie kafli do wyboru mamy: 16 sztuk spośród standardowych kolorów i opcjonalnie w kolorach specjalnych (z możliwością wyboru koloru według specjalnego dobranego koloru). Czytaj reszte tego wpisu »

, , ,

Brak komentarzy

HOF – kominek czy piec kominkowy?

Wielofunkcyjny pieco-kominek HOF to jeden z najnowocześniejszych piecy, które wprowadziła ostatnio do swojej oferty firma TAPIS.PL. Urządzenie firmy Creation of Flames posiada ogromną lecz subtelnie wyrobioną szybę, która zapewnia wyraźny widok ognia. Prosta forma, perfekcyjne wykonanie, a przy tym idealne parametry techniczne. Czytaj reszte tego wpisu »

,

Brak komentarzy

Rika Powerstone Technik – piec opalany drewnem

Rika Powerstone Technik to nowoczesny piec kominkowy opalany drewnem. W górnej części urządzenia gromadzi się ciepło, które przechodzi przez system szesnastu kanałów i przez długi czas oddaje zgromadzone ciepło. Dzięki takiej konstrukcji urządzenie to oddaje ciepło do 24 godzin. Czytaj reszte tego wpisu »

, , ,

Brak komentarzy

Piec wolnostojący Malaga N03

Powstał jako odpowiedź na wiele zapytań, np. „Czy jest możliwość podwyższenia o kilka segmentów piecyka Malaga N01?”. Tak, jest taka możliwość. Przedstawiamy Malagę N03 — wyższy, masywniejszy piecyk, cały w okładzinie kaflowej, z ukrytym we wnętrzu sprawdzonym wkładem KV 075. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 1554 x 600 x 470 mm. Dodatkowym atutem jest możliwość zamontowania integralnego wymiennika cieplnego o wadze 90 kg. Posiada wysoką sprawność spalania (81%) i dobrą ekonomikę pracy. Jego moc wynosi 7 kW.

, , ,

Brak komentarzy

Piecyk wolnostojący typu PL-300

Piecyk typu PL-300 zapewnia nie tylko odpowiednie i bezpośrednie nagrzanie otoczenia, wprowadzając do Państwa mieszkania przytulną atmosferę, ale jednocześnie przez podłączenie do płaszcza wodnego — grzanie instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Piecyk o mocy 9 kW (6,5 kW przekazuje wodzie) i sprawności 75% wyłożony jest płytą wermikulitową i wyposażony w sterownik RT-08 DUO, chłodnicę płaszcza wodnego i podwójną żaroodporną szybę (samo-czyszczącą). Gwarancja: 5 lat. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 1500x676x591 mm. Wylot spalin: 150 mm.

, , , ,

Brak komentarzy