Archiwum dla kategorii Kominki

Kominek ceramiczny czy to obowiązująca tradycja czy nowy trend?

Z pewnością każdy klient, który brał pod uwagę zakup kominka wolnostojącego, chciał mieć urządzenie unikatowe i całkowicie wyjątkowe.  W przeszłości, praktycznie w każdym domu znajdował się piękny piec kaflowy. Dlatego też większość z nas utożsamia piec ceramiczny dokładnie z klasycznym piecykiem kominkowym.

Dla większości z nas tradycja jest ważną częścią tożsamości, którą buduje każda rodzina. Za pewne jest to głównym powodem faktu, iż jeżeli pragniemy okazać swoje uszanowanie przeszłości, kupujemy kominki ceramiczne, które nawiązują budową do klasycznych wzorów, tak dobrze pamiętanych z rodzinnych domów naszych przodków. Coraz większą popularność zyskują także kominki ceramiczne o unikatowych, nigdzie niespotykanych wzorach. Łatwo się domyślić iż ceramika to doskonały materiał akumulacyjny, co jest powodem jego częstego zastosowania  przy budowie nowoczesnych piecy kominkowych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów akumulacyjnych pozwala bardzo skutecznie przekazywać energię cieplną do otoczenia. Czytaj reszte tego wpisu »

, , , , ,

Brak komentarzy

HOF – kominek czy piec kominkowy?

Wielofunkcyjny pieco-kominek HOF to jeden z najnowocześniejszych piecy, które wprowadziła ostatnio do swojej oferty firma TAPIS.PL. Urządzenie firmy Creation of Flames posiada ogromną lecz subtelnie wyrobioną szybę, która zapewnia wyraźny widok ognia. Prosta forma, perfekcyjne wykonanie, a przy tym idealne parametry techniczne. Czytaj reszte tego wpisu »

,

Brak komentarzy

Kuchnia z płaszczem wodnym

Włoska firma Lincar, stworzyła kuchnię znakomicie dobraną do polskiego klienta. Kuchenka z płaszczem wodnym – model Ilaria 703. Pierwsza kuchenka z dopalaniem spalin. Przeznaczona nie tylko do kucharzenia straw, ale zważywszy na wysoką moc, podłączona do układu C.O. Może ogrzać powierzchnię ponad 500 m3. Waga – prawie 300 kg najwłaściwiej świadczy na solidnej budowy urządzenia. Przepięknie podświetlony piec. Dodatkowo mnogie dodatki, między innymi rewelacyjna żeliwna patelnia. A wszystko to w ciekawej, obfitej kolorystyce. świetna kuchenka ogrzewana drewnem, na rzecz wszystkich doceniających tradycyjne rozwiązania i smak straw przyrządzanych na wolnym ogniu. Kuchenka ta zważywszy na swoją moc 22 kW stanowi interesującą opcję na rzecz kominków z płaszczem wodnym.

, , ,

Brak komentarzy

Kominek w centrum

Kominki nowoczesne , to wynalazek ludzkości. Pierwotne kominki musiały przylegać do ściany, poprzez co były nudne. Obecnie produkowane modele są piękne. Mogą istnieć na środku pomieszczenia, a cała instalacja odprowadzona w suficie. Takiego czegoś jeszcze nie było. Są to drogie opcje, lecz niezwykle udane. Warto zainwestować w ten element, gdyż w przypadku przyszłej odsprzedaży domu wiele zyskamy. Niewiele osób posiada tak zrobiony palenisko. Kominki nowoczesne sprzedawane są głównie poprzez Internet, i poprzez stacjonarnych dystrybutorów. Warto się przejechać do takiego sklepu i wybrać najodpowiedniejszy do siebie model. to może istnieć trudne zadanie, gdyż kominki nowoczesne prędko trafiają w gusta.
Im więcej będziemy oglądać, takim więcej problemów to sprawi.

Warto prędko się zdecydować i zgłosić zamówienie. Długo to nie trwa. Po kilku dniach przyjedzie pracownik, jaki zajmie się montażem zakupionych części. Istotną sprawą bywa ewentualność dobrania odpowiednich kolorów do siebie. Tak by pokrywały się z resztą pokoju. Instalacje nowoczesnego obudowy warto przewidzieć już przy budowie domu. Późniejsze roboty mogą popsuć cały wystrój i konieczny będzie remont.

, , ,

Brak komentarzy

Piece wolnostojące w domu

Niewątpliwą zaletą pieca wolnostojącego bywa mało kłopotliwy metoda instalacji. Po podłączeniu do komina bywa praktycznie od razu gotowy do pracy. Kozy są z reguły niewielkich rozmiarów i nie ważą zbyt dużo. Dlatego również możemy postawić ją w dowolnym lokalizacji w domu bez obawy znacznego obciążenia stropu, a punkt umieszczenia bywa wyłącznie uwarunkowane możliwością podłączenia do przewodu kominowego. Nie zapominajmy aczkolwiek jednocześnie o tym, by użytkowanie kozy było bezpieczne. Dlatego miejsce, dokąd posiada stanąć, musi istnieć adekwatnie przygotowane. Ze względu na to, iż cały piecyk nagrzewa się do wysokich temperatur, ściany, a także podłogę w jej pobliżu trzeba nadobowiązkowo zabezpieczyć. Piec najlepiej ustawić na specjalnym niepalnym podeście lub szklanej podstawie.

Choć kozy nie zawsze będą w stanie ogrzać cały dom, świetnie dogrzeją salon lub inne pomieszczenie, w którym się znajdują. Mogą istnieć opalane tradycyjnym i ekologicznym materiałem opałowym, np. drewnem albo brykietem. W niektórych typach, przy zastosowaniu specjalnego koszyka, możemy jednocześcnie wykorzystywać do spalania węgiel kamienny. Istnieją również modele, w jakich odpowiednia sruktura (fajerki) pozwala np. zagotować w czajniczku wodę na herbatę i delektować się nią, patrząc na grę płomieni w długie jesienne wieczory.

, , ,

Brak komentarzy

Metalowe wkłady kominkowe

Kominki kasetowe zawierają w swojej budowie wkłady kominkowe wykonane z metalu. Najczęściej są one stosowane w przypadku kominków murowanych. Zastępują tradycyjną komorę paleniskową,dymową i przepustnicę. Zapewniają właściwe rozmiary i forma komory paleniskowej, co posiada namowa na niezły ciąg w obudowach

W wielu przypadkach wkłady kominkowe stanowią zaopatrzenie obudowy składanego z elementów. Złożenie takiego obudowy nie wymaga dużych umiejętności i doświadczenia. Kominki kasetowe nadobowiązkowo emitują gorąco grzane na drodze konwekcji swobodnej i wymuszonej, a to dzięki otworom wentylacyjnym na dole kasety Chłodne powietrze przedostaje się do przestrzeni pomiędzy ścianami komory paleniskowej a obudową, dokąd następuje ogrzanie. Wkłady kominkowe zawierają w sobie proces ogrzewania powietrza,które unosi się do góry na drodze konwekcji swobodnej i wydostaje się poprzez otwory wentylacyjne przy kominku lub przenoszone bywa rurami chociażby do innych pomieszczeń.

, ,

Brak komentarzy