Piecyki kominkowe – same zalety


W dzisiejszych czasach lubimy rzeczy kompaktowe, przenośne i ergonomiczne, Takie, których funkcja została zamknięta w dopracowanej formie, Stąd zapewne wynika popularność piecyków wolno stojących w wielu krajach Europy, Niestety, w Polsce nadal jest to urządzenie dość mało popularne, choć wydawałoby się, ze idealne do naszych domów i dla naszych portfeli, Skupmy się zatem na zaletach piecyków wolnostojących, popularnie nazywanych u nas kozami.

Zaleta 1 – nie kupujesz kota w worku
Decydując się na piecyk, wiemy w szczegółach, jak wygląda, z jakich materiałów jest wykonany, jakie ma parametry, gabaryty ile kosztuje. Nie potrzebujemy mierzyć, wyliczać, szukać i dobierać. Wystarczy jedna decyzja i finał kominkowych poszukiwań już gotowy.

Zaleta 2 – liczy się kasa
Nie ma co ukrywać, że piecyk wolno stojący to zdecydowanie mniejszy wydatek od porównywalnego klasą kominka. Do 10 tysięcy złotych mamy spory wybór piecyków zarówno żeliwnych, jak i stalowych, często o atrakcyjnym nowoczesnym dizajnie. Droższe będą wyspecjalizowane urządzenia na pelety, z dodatkowymi krążkami akumulacyjnymi, płaszczem wodnym, wyłożone kaflami lub steatytem oraz piecyki o bardziej nowatorskim i wyszukanym wzornictwie.

Zaleta 3 – małe jest piękne
Większość budowanych w Polsce domów opiera się na projektach gotowych, które są przygotowywane, powiedzmy sobie szczerze, na ilość, a nic na jakość. W wielu z nich miejsce przeznaczone na kominek ładnie wygląda na projekcie, a w praktyce często okazuje się, że jest niewystarczające nawet dla przeciętnych czy małych gabarytowo kominków. Wówczas z pomocą przyjdzie poczciwy piecyk, który doskonale zagospodaruje ograniczoną przestrzeń.

Zaleta 4 – więcej ciepła
Piecyki wolnostojące to doskonałe urządzenia do dogrzewania pomieszczenia, w którym się znajdują. Jednak niewiele osób wie, że na rynku dostępny jest szereg tego typu urządzeń do zadań specjalnych: piecyki z płaszczem wodnym, które podłączone do układu centralnego ogrzewania bez problemu ogrzeją wodę w kaloryferach, piecyki z dodatkowymi krążkami akumulacyjnymi, wyłożone steatytem lub kaflami, które sprawiają, że ciepło jest oddawane jeszcze przez długi czas po zakończeniu palenia, i w końcu piecyki podłączone do systemu DGP, co umożliwia dogrzanie dodatkowych pomieszczeń.

Zaleta 5 – mix kształtów, kolorów i faktur
Wizualne bogactwo oferty piecykowej potrafi przyprawić o zawrót głowy. Małe bądź duże, wysokie lub niskie, smukłe bądź pękate, na jednej nodze, narożne, walcowate lub prostopadłościenne. Przeszklone z jednej lub z kilku stron. Wykonane ze stali lub żeliwa. Udekorowane kaflami dostępnymi w wielu barwach, fakturach i wzorach, kamieniami, jak steatyt czy piaskowiec, szkłem, stalą szczotkowaną lub postarzaną rdzą czy też emalią, do wyboru w wielu kolorach. Wielość oferty dopełniają dodatkowe elementy proponowane przez projektantów, jak półki i schowki na drewno, opcje płyty grzejącej lub piekarnika, ławki i siedziska czy drewniane nóżki.

Zaleta 6 – zabierz mnie ze sobą
W obecnych czasach przeprowadzki coraz częściej wpisane są w nasz życiowy scenariusz. Decydując się na piecyk wolno stojący, możemy razem z ulubionymi meblami i bibelotami spakować go i przetransportować do nowego lokum.
Piecyki wolno stojące zalet mają wiele. Na pewno nie gorzej niż kominek zaprezentują się w salonie i spełnią swoją rolę. Dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborach kominkowych, nie spisywać na straty, a jeśli któryś przypadnie nam do gustu, dać mu szansę i pozwolić, by nie tylko w zimowe wieczory rozpieszczał nas ciepłem.

Zobacz nowoczesne piece kominkowe w serwisie www.westfire.pl >>

, , , , ,

  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)