Archiwum dla kategorii Piece

Trójstronny piecyk Westfire 33

Duński producent piecy opalanych drewnem, firma Westfire rozszerzył ofertę o nowe produkty – piecyk Westfire 33 i Westfire 33 3s.

Nowy, ale charakterystyczny, szlachetny w swej prostocie design, sprawia, że nie sposób pomylić je z wyrobami innej firmy. Piece Westfire to zawsze sprawdzona koncepcja, dbałość o każdy szczegół i funkcjonalne rozwiązanie dla domu. Dzięki akcesoriom takim jak specjalna gama rur odprowadzających spaliny łatwo stworzymy stylowe i ekskluzywne wnętrze. Dziś liczy się ekologia i oszczędność , cechą na którą postawiono ogromny nacisk w  większości produktów Westfire jest balans między mocą a oszczędnym spaleniem, eliminując efekt nieefektywnego – wolnego spalania. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Jotul F3 TD

Ten norweski żeliwny piec o średniej wielkości osiąga moc nominalną 6,5 kW, co pozwala mu ogrzać powierzchnię do 130 m2. Jego sprawność kształtuje się na poziomie 79%. Urządzenie waży 106 kg. Wylot spalin znajduje się u góry lub z tyłu pieca. Średnica króćca dymowego wynosi 0 173 mm. Komora spalania w układzie poziomym zdolna jest pomieścić duże polana. Stylowy piec Jotul F3 TD może być wykończony czarną farbą matową lub emalią brązowa majolika. Duża szyba gwarantuje perfekcyjny widok płonących polan.

, , , , ,

Brak komentarzy

Charnwood Island

Piec Island II to urządzenie średniej wielkości, które wyposażone zostało w duże, podwójne drzwi oraz rozwiązania technologiczne umożliwiające łatwą i przyjazną dla użytkownika obsługę. Piec dysponuje mocą 8 kW, a palenisko jest w stanie pomieścić polana o długości 440 mm.
Urządzenie wyposażono w: system czystego spalania i czystej szyby (kurtyna powietrzna); system regulacji przepływem powietrza Quat-troflow®; obrotowy ruszt z popielnikiem; zimną rączkę drzwi; łatwą i szybką w demontażu płytę dopalającą górną (deflektor). Jako akcesoria dodatkowe są dostępne: nasada kominowa z płaszczem wodnym; kolektor powietrzny; pionowy tylny reduktor przewodu kominowego.

, , , ,

Brak komentarzy

Koza K9

Koza K9 należy do pieców, które idealnie wpisują się w konwencję stylowych pomieszczeń, urządzonych w klimacie retro Elegancji dodają mu szykowne klamki oraz ozdobna płyta tylna. Dzięki swoim ładnym kształtom oraz wyjątkowemu urokowi stanowi on świetne rozwiązanie dla osób ceniących tradycyjną stylistykę.
Nominalna moc grzewcza urządzenia wynosi 10 kW – przy paleniu drewnem, 13 kW – przy paleniu węglem. Standardowe wyposażenie: ruszt, system zimnej klamki, kierownica powietrza (nawiew na szybę), deflektor, płotek zapobiegający wypadaniu drewna, żaroodporna ceramika szklana (szyba 4 mm), szuflada popielnika, możliwość podłączenia wylotu spalin od góry. Producent udziela 7-letniej gwarancji na piec.

, , , , ,

Brak komentarzy

Żeliwny piec Jotul F 600

Model F 600 to żeliwny piec o nominalnej mocy 9,5 kW, którego waga wynosi 200 kg. Ogrzewa powierzchnię do 190 m2, osiągając sprawność 78% Wylot spalin znajduje się z góry lub z tyłu (średnica króćca dymowego O 150 mm). W piecu można grzać polanami do długości 55 cm. Są dostępne następujące wykończenia: czarna farba matowa, emalia granatowo-czarna, kość słoniowa, brązowa majolika. Piec posiada system czystego spalania CB, możliwość podłączenia powietrza zewnętrznego bezpośrednio do komory spalania i nadaje się do montażu w domach pasywnych Cena brutto wynosi od 10 160 do 11 760 złotych.

, , , , ,

Brak komentarzy

Stylowe piece wolnostojące Jotul F 500

Współczesne piece wolnostojące nie dość, że są efektywnym źródłem ciepła i nie zabierają wiele miejsca, to jeszcze przykuwają wzrok swoim stylowym wyglądem. Z powodzeniem można je także zamontować w domach letniskowych i daczach. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby te urządzenia były zarazem wydajne i piękne. Producenci oferują je w bogatej gamie kolorystycznej, mając na uwadze indywidualny charakter każdego pomieszczenia. Kompaktowa forma i dyskretna elegancja tych stylowych urządzeń sprawiają, że można je zaaranżować nie tylko w tradycyjnych, ale również w tych bardzo nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrzach.

Jotul F 500
Stylowy piec marki Jotul, ważący 200 kg, pracuje z nominalną mocą 8,5 kW, ogrzewając do 170 m2. Urządzenie osiąga sprawność rzędu 78%. Wylot spalin jest umiejscowiony u góry lub z tyłu. Średnica króćca dymowego wynosi 0 150 mm. Producent oferuje następujące wykończenia czarna farba matowa, emalia granatowo-czarna, kość słoniowa, brązowa majolika. Urządzenie wyposażono w system czystego spalania CB. Istnieje możliwość podłączenia powietrza zewnętrznego bezpośrednio do komory spalania. Piec nadaje się do montażu w domach pasywnych. Cena brutto urządzenia waha się w granicach od 9 100 do 10 680 złotych

, , , ,

Brak komentarzy